Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (1036 hl.)
 
1x za týden (519 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (519 hl.)
 
1x za měsíc (527 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (819 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3420
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

Počet zobrazených příspěvků: 1 (z celkem 1 nalezených)

Problém s webem

Nejčastější dotazy
Autor příspěvku: Josef Zahradník
03. 08. 2008

Mám problém s totálně rozházenými rámečky po celém okně.

Pravděpodobně máte prohlížeč, který nepodporuje současné webové standardy nebo naopak máte některý z moderních prohlížečů, u kterých jste použil vlastní nastavení stylů. Web byl testován na prohlížečích Internet Explorer v. 6, 7 a 8 beta, Firefox 2 a 3, Safari 3, Opera 9.5.

To video vypadá nějak divně (úzké, široké, roztažené, disproporční...).

Zde je opět problém s podporou videa v prohlížečích. Největší rozdíly jsou mezi prohlížeči používajícími ActiveX (MS Internet Explorer) a používající doplňkové pluginy (Firefox, Opera apod.). ActiveX umožňuje pokročilejší nastavení videa a pracuje s parametry objektu videa, což třeba pluginy dovedou jenom částečně nebo vůbec. Opět je zde problém s uzavřenými standardy, kdy autoři pluginů musí odhadovat, jak technologie přehrávače WMV vůbec funguje.

Z těchto důvodů jsem volil cestu nejmenšího zla - pro MS IE (což je zatím většina našich návštěvníků) funguje tak, že video se zobrazí celé, nezkreslené (hlavně u formátu 16:9), u ostatních by se mělo také zobrazit celé (mírně oříznuté z pravé a dolní strany - cca 10px - tedy ten černý rámeček), ale nedodržuje proporce.

Jaké je řešení případných problémů se zobrazením videa?

Samozřejmě se snažím najít řešení, které by vyhovovalo všem. Bohužel nedodržování standardů (X)HTML a tvorba "standardů" vlastních (ActiveX) ze strany Microsoftu mi snahu značně ztěžuje, spíš bych měl říci znemožňuje.

Současná doba s internetem plným botů a červů mi také moc nepomáhá, protože uživatelé se bojí bezpečnost svých dat a své soukromí, a proto i identifikace použitého prohlížeče nefunguje spolehlivě, spíš vše ještě komplikuje.

Jediným řešením by byl přechod na jinou technologii využívající platné standardy (Flash a podobné. Znamená to však velice mnoho změn a zkoušení právě ze strany autorů příspěvků, web je již připraven a umí formát FLV přehrávat.

Abychom Vám umožnili plné vychutnání videa, přidám k samotnému zobrazení ještě odkaz na přímé stažení - přehrát si jej můžete v nějakém komfortnějším přehrávači.

A co YouTube a podobné sužby, tak to jde...

Ano, tam to jde, a právě díky technologii Flash. Marně přemýšlím, zda jsem někdy viděl podobnou službu , ale na technologii WMV. YouTube také funguje na tvrdším modelu přístupu k autorům - zobrazení videa je problém autora, ne webu. A my se snažíme vycházet vstříc i autorům, kteří si kameru koupili včera a nějaké složitější úpravy jsou pro ně zatím velkou neznámou.

 

Doporučujeme