Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (1088 hl.)
 
1x za týden (547 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (563 hl.)
 
1x za měsíc (570 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (870 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3638
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY – Svatomartinské trhy

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
15. 11. 2016
V pátek 11. listopadu se I. nádvoří zámku v Poděbradech zaplnilo stánky s tím nejrůznějším zbožím a lidmi, kteří přišli přivítat sv. Martina na bílém koni a možná také nakoupit první vánoční dárky. K tomu jim vyhrávala pravá nefalšovaná cimbálovka Réva ze Zlína.

Zcela zaplněné I. nádvoří zámku přivítalo sv. Martina v 16 hodin. Přijel na bílém koni a všechny přítomné pozdravil. Svátek sv. Martina je spojován s uváděním Svatomartinských vín. To není žádná novinka protože už v dřívějších dobách bylo zvykem si poprvé na sv. Martina připíjet novým vínem z podzimní sklizně. Hospodyně také pekly posvícenskou martinskou husu a martinské rohlíky a roháče. Na mnoha místech se v předvečer sv. Martina zapaluje martinský oheň a v alpských zemích, zejména v Bavorsku, provádí zakuklená mládež svoje žerty, ba i výtržnosti. Ve Flandrech, jižních a severozápadních částech Holandska, katolických oblastech Německa a v Rakousku se tento svátek často slaví průvodem, ve kterém je obvykle muž na koni, představující sv. Martina, někdy doprovázen svým pomocníkem. Svatomartinské trhy v Poděbradech připravilo Městské kulturní centrum za podpory Města Poděbrady.

 

Kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Nikola Birklenová

Doporučujeme