Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (982 hl.)
 
1x za týden (489 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (496 hl.)
 
1x za měsíc (503 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (791 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3261
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY – Udělení výročních městských cen

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
08. 03. 2017
Udílení výročních městských cen proběhlo v Poděbradech v pátek 3. března v Divadle Na Kovárně. Oceněno bylo dvaadvacet osobností a kolektivů, které se významným způsobem zasloužily o rozvoj Poděbrad. Na úvod předala moderátorka Jolana Voldánová slovo starostovi Poděbrad Ladislavu Langrovi.

Jako první byly předány Záslužné listy. Mezi deseti oceněnými bylo například družstvo žen sportovního střeleckého klubu Bohemia Poděbrady, Dagmar Mikolandová za rozvoj krasobruslení nebo česká rekordmanka ve šplhu Veronika Szabóová. Kompletní seznam oceněných najdete v textové části reportáže. Další ocenění Křišťálový štít města Poděbrady obdržel Josef Bacílek in memoriam za aktivní činnost při výchově k vlastenectví a propagaci československých legionářů. Cenu převzal jeho vnuk. Další štít převzal Petr Doubek za obětavou pomoc na rehabilitačních táborech handicapovaných spoluobčanů. Petr Geldner cenu obdržel za příkladnou práci v oblasti organizace církevního života v Poděbradech. Za dlouholetou funkcionářskou a trenérskou práci převzal Křišťálový štít také Milan Hněvsa. Dagmar Lukavcová cenu převzala za podíl při vzniku a rozvoji kvalitního vzdělávání v soukromém školství. Jana Pospíšilová za dlouholetou a úspěšnou práci s dětmi v oblasti dramatické výchovy a Základní škola Václava Havla za inovativní přístup ke vzdělání v oblasti českého jazyka. Cenu převzal ředitel školy Vladislav Špinka. Čestnou medaili města Poděbrady obdržela Marie Taussigová za zásadní podíl na rozvoji poděbradského předškolního vzdělávání a Luboš Vaněk za rozhodující podíl vedoucí ke vzniku záchranné stanice Ekocentrum Huslík. Stříbrnou pamětní medaili T. G. Masaryka byl oceněn František Smetana, který se nemohl ze zdravotních důvodů předání zúčastnit. Na závěr bylo předáno Čestné občanství Janě Hrabětové za mnohaletou obětavou a objevnou práci při propagaci historie města Poděbrady. Čestné občanství také získal Jiří Stegbauer za vydavatelskou činnost s přesahem nejen do České republiky ale i do zahraničí směřující k propagaci města Poděbrady a také za organizaci ilegálního skautingu v šedesátých letech. Na úplný závěr vystoupila zpěvačka Lenka Dusilová. V dopoledních hodinách proběhla v Polabském muzeu také vernisáž výstavy repliky Císařské koruny Svaté říše římské a Svatováclavské koruny. Kopii Císařské koruny pro Středočeský kraj zhotovil šperkař Jiří Urban z Turnova. Svatováclavskou korunu vyrobil turnovský šperkař Jiří Belda ml., který tak navázal na práci svého otce, který byl stejným úkolem pověřen v roce1965. Výstava potrvá do neděle 12. března.

 

Kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četl: Oldřich Havlíček

 

 

UDĚLENÍ MĚSTSKÝCH CEN 2017

 

ZÁSLUŽNÝ LIST

 

DRUŽSTVO ŽEN SPORTOVNÍHO STŘELECKÉHO KLUBU BOHEMIA PODĚBRADY ve složení Marie Jechová, Anna Rýglová, Daniela Kožuriková pod vedením Jaroslava Doležala za úspěšnou reprezentaci města v podobě stříbrné a bronzové medaile na MČR v disciplíně sportovní malorážka. 

 

HOTELOVÁ ŠKOLA, VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA HOTELNICTVÍ A TURISMU A JAZYKOVÁ ŠKOLA S PRÁVEM STÁTNÍ JAZYKOVÉ ZKOUŠKY, Poděbrady, Komenského 156/III Za mimořádně kvalitní, dlouhodobou a příkladnou přípravu studentů, která byla vyjádřena ziskem výročního oborového titulu Škola roku 2016, udělovaným Asociací hotelů a restaurací České republiky. 

 

PAVEL KÁRNÍK Za dlouholetou organizátorskou činnost volnočasových aktivit seniorů při příležitosti životního jubilea. 

 

RNDr. DAGMAR MIKOLANDOVÁ Za úspěšný rozvoj poděbradského oddílu krasobruslení, který vytváří optimální organizátorské i trenérské podmínky pro aktivní sportování mládeže od nejútlejšího věku při příležitosti životního jubilea. 

 

SQUASH KLUB PODĚBRADY Za mimořádné sportovní výsledky klubu v roce 2016, kdy A tým postoupil do 1. ligy a výsledkem systematické práce s mládeží je řada medailových pozic z mistrovství republiky všech kategorií. 

 

JIŘINA ŠEBOVÁ Za završenou třicetiletou obětavou práci ve Sboru pro občanské záležitosti při příležitosti ukončení příkladné pečovatelské činnosti. 

 

ANNA VITOUŠOVÁ Za skvělou reprezentaci ve sportovním aerobiku, kde v kategorii kadet trio v loňském roce byla členkou týmu, který získal titul mistra České republiky, a následně ve stejném složení družstva se stala ve své kategorii mistryní světa. Je sice reprezentantkou pražského oddílu Corridoor, ale stále je také aktivní členkou poděbradského Sokola. 

 

MICHAEL VRBENSKÝ Za vynikající výsledky v tenise, kdy odchovanec poděbradského oddílu se stal dorosteneckým mistrem republiky, aktuálně vede český dorostenecký žebříček a v roce 2016 se na světovém žebříčku posunul z 1150. místa na pozici 63. dorostence světa. 

 

Bc. JAN VURM za úspěšnou propagaci msta Poděbrady, kdy po třetím místě v soutěži Muž roku České republiky získal na světové soutěži Man of The Year v Indonésii titul Sympaťák roku a svým vystupováním tak přispívá k propagaci rodných Poděbrad. 

 

VERONIKA SZABÓOVÁ Za vynikající výsledky v olympijském šplhu, kde v loňském roce vytvořila nový český rekordu na čtyř a půlmetrovém laně v hodnotě 5 vteřin a získala již podruhé titul mistryně České republiky.

 

KŘIŠŤÁLOVÝ ŠTÍT MĚSTA PODĚBRADY

 

Ing. Josef BACÍLEK CSc. in memoriam Za propagaci města Poděbrady a aktivní činnost při výchově k vlastenectví, československé státnosti a propagaci československých legionářů a válečných veteránů II.světové války 

 

ppor. Bc. PETR DOUBEK Za obětavou pomoc na rehabilitačních táborech handicapovaných spoluobčanů, kterou v loňském roce uskutečnil již po dvacáté. Svůj volný čas věnuje jako dobrovolník lidem s mentálním postižením a navíc vytváří charitativní projekty, které ve svém výsledku finančně přispívají k vyšší kvalitě života potřebných lidí. 

 

Ing. PETR GELDNER Za příkladnou práci v oblasti organizace církevního života v Poděbradech a úspěšné prolínání duchovní činnosti s občanskou společnosti při příležitosti ukončení působení kazatelské mise v poděbradském sboru Církve bratrské. 

 

MILAN HNĚVSA Za dlouholetou funkcionářskou a trenérskou práci, za obětavou sportovní organizátorskou činnost, kterou v letošním roce završuje 40 let aktivní práce pro poděbradský hokej. 

 

PhDr. DAGMAR LUKAVCOVÁ Za úspěšný podíl při vzniku a rozvoji kvalitního vzdělávání v soukromém školství v podobě téměř již pětadvacetileté existence EKO Gymnázia Poděbrady a aktivní podíl na veřejném životě města Poděbrady. Cena je navržena při příležitosti významného životního jubilea. 

 

JANA POSPÍŠILOVÁ Za dlouholetou a obětavou a úspěšnou práci s dětmi v oblasti dramatické výchovy.

 

ZÁKLADNÍ ŠKOLA VÁCLAVA HAVLA, PODĚBRADY, NA VALECH 45 Za inovativní přístup ke vzdělávání v oblasti českého jazyka, který byl oceněn i na mezinárodní scéně v podobě evropského certifikátu kvality čímž výrazným způsobem škola přispěla k propagaci Poděbrad a také s přihlédnutím úspěšnému zapojení žáků školy do programů Univerzity 3. věku

 

ČESTNÁ MEDAILE MĚSTA PODĚBRADY

 

PaedDr. MARIE TAUSSIGOVÁ Za zásadní podíl na rozvoji poděbradského předškolního vzdělávání, kde se zásadně zasloužila už jako ředitelka o významný kvalitativní i materiálový rozvoj. Letos završuje 45 let práce pro poděbradské děti a na podzim odchází na vlastní žádost do důchodu.

 

LUBOŠ VANĚK Za rozhodující osobní podíl vedoucí ke vzniku záchranné stanice Ekocentrum Huslík a dlouholetou, obětavou a záslužnou práci s handicapovanými živočichy.

 

STŘÍBRNÁ PAMĚTNÍ MEDAILE TOMÁŠE GARRIGUE MASARYKA

 

Ing. FRANTIŠEK SMETANA Za úspěšnou pedagogickou práci, která vedla k vybudování prestižní hotelové školy v Poděbradech, kde jako učitel působil od roku 1968 a od roku 1990 zastával funkci ředitele školy. Pod jeho vedením se škola stala respektovanou vzdělávací institucí. Cena je navržena při příležitosti významného životního jubilea.

 

ČESTNÉ OBČANSTVÍ

 

PhDr. JANA HRABĚTOVÁ Za mnohaletou obětavou a objevnou práci při propagaci historie města Poděbrady a prohlubování pozitivního vztahu obyvatel k městu.

 

JIŘÍ STEGBAUER Za mnohaletou úspěšnou vydavatelskou činnost s přesahem nejen do České republiky, ale i do zahraničí směřující k propagaci města Poděbrady a za obětavou činnost při organizaci ilegálního skautingu v Poděbradech v šedesátých letech minulého století, což významně přispělo k obnově skautského hnutí po roce 1989.

Doporučujeme