Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (1088 hl.)
 
1x za týden (547 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (563 hl.)
 
1x za měsíc (570 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (870 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3638
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY – Zahájení 110. lázeňské sezóny

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
16. 05. 2018
V rámci zahájení 110. lázeňské sezóny v Poděbradech, byl v neděli 13. května slavnostně otevřen nově zrekonstruovaný kostel Nanebevzetí Panny Marie, který je také známý jako „Havířský kostelík“. U této příležitosti zazněly Dvořákovy Biblické písně v podání Pěveckého sboru a orchestru Gymnázia Jiřího z Poděbrad a sboru absolventů Collegium 2010 a jeho sólistů.

Restaurování průčelí Havířského kostelíku, které připomíná příběh kutnohorských havířů, se ujal akademický sochař Jarmil Plachý. Došlo také k doplnění interiéru. Vlasta Samohrdová vyrobila kopie dvou havířů a instalovala je na původní místo. Originály sošek jsou v expozici Polabského muzea. Na základě dochovaných černobílých fotografií navrhl akademický malíř Radomil Klouza volné kopie zcizených obrazů bočních oltářů. Zlacené rámy k těmto obrazům restauroval Martin Zmeškal. Investice rekonstrukce včetně doplnění interiéru a restaurování varhan vyšla Město Poděbrady na 5,5 mil. Kč. V prostorách dřevěné zvoničky, kde před čtyřmi roky byla otevřená knihovnička, je umístěná výstava dobových fotografií lázeňského města Poděbrady. Můžete si zde prohlédnout město jak vypadalo před mnoha lety. Vrcholem nedělního programu byl koncert Filharmonie Hradec Králové pod vedením dirigenta Leoše Svárovského na lázeňské kolonádě. Ale ještě než zazněly Slovanské tance od Antonína Dvořáka, nejprve všechny přivítal starosta Poděbrad Ladislav Langr a generální ředitel lázní Petr Valenta. Důležitou událostí, která je v Poděbradech už tradicí, je žehnání pramenům. Toho se ujal diecézní biskup Jan Vokál. Program slavnostního zahájení 110. lázeňské sezóny byl bohatý a probíhal už od pátku 11. května. Návštěvníci tak mohli například slyšet směs izraelských písní, shlédnout módní přehlídku a nebo tančit při koncertu Beatles Revivalu na lázeňské kolonádě.

 

Kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Nikola Birklenová

Doporučujeme