Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (1042 hl.)
 
1x za týden (522 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (525 hl.)
 
1x za měsíc (532 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (824 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3445
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SOBOTKA - 520 let od povýšení Sobotky na město

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Sobotka - http://www.sobotka.cz
31. 08. 2018
Sobotka slavila 520 let od povýšení na město. Král Vladislav Jagellonský tak učinil na žádost tehdejšího majitele panství Jana ze Šelmberka 24. srpna 1498. Oslavy v Sobotce proběhly od 24. do 26. srpna a staly se tak součástí 30. Soboteckého jarmarku.

Na úvod oslav proběhlo v pátek 24. srpna v sále Spořitelny slavnostní zasedání zastupitelstva, kde byli oceněni významní obyvatelé Sobotky. V závěru zastupitelstva došlo ke křtu nového sborníku „Modrá krev Sobotecka“, za nimž stojí historik Karol Bílek. Proběhla také autogramiáda a kdo měl zájem, mohl si novou publikaci nechat podepsat od přítomných autorů. Historickou událostí bylo vystavení tří vzácných soboteckých atributů v budově Městského úřadu. Soboteckou monstranci, privilegii a graduál si mohli návštěvníci prohlédnout v sobotu od 8 do 16 hodin. Další výstava pak probíhala v prostorách Zdravotního střediska. Výstava obrazů Josefa Fejfara byla tématicky rozdělená do několika částí. Návštěvníci mohli vidět krásné zákoutí Sobotky a okolí, Humprecht a nebo třeba Trosky. Sobotecký jarmark se poprvé uskutečnil před 30 lety. Jeho zakladatelem byl MUDr. Ivan Kavka, který jarmark pořádal 20 let.

 

Kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Nikola Birklenová

Doporučujeme