Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (1077 hl.)
 
1x za týden (537 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (551 hl.)
 
1x za měsíc (558 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (861 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3584
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY – FEMAD 2018

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
21. 09. 2018
FEMAD – Festival mladých amatérských divadel proběhl v Poděbradech ve dnech 13. až 16. září. Amatérské divadelní soubory přijely do Poděbrad aby v Divadle Na Kovárně předvedly svá nejlepší vystoupení. S Legendou o lesích a lidech se představil DK Jirásek z České lípy v pátek 14. září, kdy jsme festival navštívili s kamerou.

Ředitelem FEMADu je Jakub Charvát. Zeptali jsme se, jak je s průběhem festivalu spokojený. Během čtyřech dnů mohli diváci shlédnout 9 zajímavých představení. Po každém z nich probíhaly diskusní kluby a závěrečná beseda v kruhu, kdy osoba sedící na bílé židli vyjmenovávala klady konkrétního představení a osoba na černé židli zase upozorňovala na věci které se příliš nepovedly. K tomu všemu se mohli vyjádřit jak diváci tak i samotní tvůrci a představitelé jednotlivých rolí. Podtitulem festivalu je „Salón odmítnutých“. Proč právě tento název nám opět pověděl Jakub Charvát. V samotném závěru pátečního dne připravili pořadatelé Noc skleněných inspirací. Nejprve se představil kontaktní žonglér Juraj. Své umění ve formě skleněných motýlků prezentovala sklářská firma ZBRUSU a došlo i na fakíra v podobě ředitele festivalu Jakuba Charváta. Ten neohroženě chodil po skle, a až připravená scénka potyčky mezi organizátory prozradila, že jde o tak zvané cukrové sklo, které se používá pro filmové a divadelní účely. Pořadatelé nezapomněli ani na mlsné jazýčky. Pro ně připravili vejce do skla i s názornou ukázkou přípravy. Na závěr si ještě řekněme, že nejlepší inscenací se stala Psí kůže v podání D3 Karlovy Vary. Cenu za nejlepší mužský herecký výkon získal Pavel Landovský a Zdeňka Nyklíčková si odnesla cenu mezi herečkami. Kompletní výsledky najdete na stránkách festivalu.

 

Kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Nikola Birklenová

Doporučujeme