Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (1077 hl.)
 
1x za týden (537 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (551 hl.)
 
1x za měsíc (558 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (861 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3584
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY – Oslavy 100. výročí vzniku republiky

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
31. 10. 2018
Oslavy 100. výročí vzniku republiky probíhaly v Poděbradech několik dnů. Asi nejrozsáhlejší program se uskutečnil ve středu 24. října. Na vlakovém nádraží připravila bohatý program Skupina historického šermu Páni z Kolína.

Návštěvníky nádraží přilákal i vlak stojící na první koleji. Jednalo se o Legiovlak, který se skládá ze zrekonstruovaných vagonů. Legiovlak tvoří například vozy polní pošty, zdravotní vůz, filmový, velitelský nebo vozy ubytovací. Ve všech vozech na návštěvníky čekalo věrně zrekonstruované vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. Legií. Další zastavení bylo před ZŠ Václava Havla. Tady Klub vojenské historie Budčeves, 2. pluk Nymbursko a Československá obec legionářská, jednota Poděbrady předváděly vojenskou techniku z 2. světové války a připomínaly události roku 1968. V 11 hodin došlo k uctění památky legionáře Václava Dostála. Jeho hrdinské skutky v krátkosti přiblížila historička Jana Hrabětová. Věnec u vily Dostalky položil za francouzské partnerské město Vertou jeho starosta Rodolphe AMAILLAND, květinu položil starosta Poděbrad Ladislav Langr. Ve 14 hodin a 30 minut byla na I. nádvoří zámku zasazena růže ke 100. výročí vzniku Československé republiky. Růži věnovala společnost za pozitivní přístup k životu a předsedy Karla Huňka jsme se zeptali o jakou růži jde. Slavnostní průvod městem vyšel ze zámku v 15 hodin. Za doprovodu dechové hudby a poděbradských mažoretek, prošel lázeňskou kolonádou, kolem květinových hodin až k Základní škole T. G. Masaryka. V 16 hodin došlo na ocenění osobností Poděbrad a odhalení památníku u příležitosti oslav 100 let republiky. Nejprve ale slovo dostal náměstek hejtmana Středočeského kraje Miloš Petera, starosta Poděbrad Ladislav Langr a zdravici pronesl i starosta partnerského města Vertou Rodolphe AMAILLAND. Čestné medaile byly předány 23 osobnostem Poděbrad za jejich přínos městu a za jejich aktivity ve prospěch společnosti.

 

Kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Nikola Birklenová

Doporučujeme