Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (291 hl.)
 
1x za týden (109 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (124 hl.)
 
1x za měsíc (114 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (118 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 756
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Výstava Stvoření světa Jeana Effela

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
08. 07. 2008
Od úterý 17. června je v Galerii Kubík na litomyšlském Smetanově náměstí otevřena výstava Stvoření světa Jeana Effela. Až do 27. 7. zde budou vystaveny originály kreseb tohoto známého francouzského kreslíře a humoristy.

Jean Effel původně vystudoval umění, hudbu a filosofii. Přes přání otce se nestal obchodníkem a rozhodl se pro kariéru profesionálního umělce. Největším dílem je právě tento cyklus kreseb Stvoření světa. Postavu usměvavého Pánaboha stvořil počátkem 40. let. I další postavy, které následovaly, tedy rudý Ďábel, vousatý Adam i krásná Eva, se rodily za války. Podle kunsthistoriků se kresby staly předobrazem touženého poválečného ráje na zemi. Tyto výtvarné ikony znamenaly pro autora celosvětovou slávu. Volnou součástí vernisáže Jeana Effela v Litomyšli se tentýž den stalo i stejnojmenné divadelní představení ve Smetanově domě. Hru v režii Simony Chalupové odehrál polský divadelní soubor Teatr Arlekin. Loutkoherecké Stvoření světa podle Jeana Effela vzniklo v roce 2007. Hra je srozumitelná jak dětem, tak dospělým. I těm, kteří nerozumějí polsky.
Doporučujeme