Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (1077 hl.)
 
1x za týden (537 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (551 hl.)
 
1x za měsíc (558 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (861 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3584
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

ČESKÁ SKALICE - Stezky za poznáním

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
30. 06. 2011
Turistický region Kladské pomezí se může chlubit přírodním, kulturním i historickým bohatstvím. Návštěvníci i místní obyvatelé se mohou seznámit se zajímavými místy nebo odbornými informacemi díky poměrně husté síti naučných stezek. Kde všude se nacházejí a jaký je jejich stav se rozhodlo zjistit občanské sdružení Centrum rozvoje Česká Skalice v rámci projektu Stezky za poznáním – šetrný produkt podporující rozvoj venkovské turistiky. 

Občanské sdružení je ve své činnosti samozřejmě do značné míry závislé na možnostech čerpání dotací. Projekt „Stezky za poznáním“ podpořilo Ministerstvo pro místní rozvoj z programu podpory nestátních neziskových organizací pro rok 2011 částkou 523 tisíc Kč a také Královéhradecký kraj dotací ve výši 150 tisíc Kč. Do mapování naučných stezek se významně zapojila turistická informační centra na území Kladského pomezí, ale také samotní tvůrci a vlastníci stezek, kteří poskytli cenné informace a podklady. Centrum rozvoje je provozovatelem Regionálního informačního centra v České Skalici. Úlohu infocentra v projektu přibližuje jeho vedoucí Pavla Špačková. Souhrnná brožura představí nejen jednadvacet stávajících naučných stezek, ale také dvě nové, které v rámci projektu vznikají. Ta se středověkou tématikou zavede zájemce o historii z České Skalice až na hrad Vízmburk. Naučná stezka v Úpici bude zaměřena především na přírodní zajímavosti lokality Dlouhé záhony. Součástí projektu jsou i osvětové akce pro veřejnost, které propagují a podporují šetrný cestovní ruch a udržitelný rozvoj regionu. Všichni jste tedy srdečně zváni v září na Vízmburské slavnosti, při kterých bude otevřena středověká naučná stezka, a v říjnu do Úpice na oslavu Dne stromů, kdy bude veřejnosti poprvé představena nová stezka v lesoparku Dlouhé záhony.  
Doporučujeme