Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (1087 hl.)
 
1x za týden (545 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (563 hl.)
 
1x za měsíc (569 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (867 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3631
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

HOŘICE – 650 let městem

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Hořice - http://www.horice.org
12. 09. 2012
Kámen, bouřící motory a oblíbené trubičky. Sice je to hodně zjednodušená charakteristika, ovšem podle ní snad každý pozná Hořice. Město s bohatou a mnohdy pohnutou historií, město, které proslavil zdejší pískovec, s kamenem spojené odborné školství, ale i tkalcovství a kulturní život. Počátkem září Hořice oslavily bohatým programem 650. výročí.

Navíc před dvěma sty lety se tady začaly vyrábět proslulé hořické trubičky. Jejich recepturu podle legendy přinesli do města napoleonští vojáci. Konkrétně prý kuchař samotného císaře Napoleona vracející se z ruského tažení. Kuchař tehdy vyměnil recepturu za své uzdravení a záchranu života. K hořickému výročí tady vyrobili rekordní – 55 metrů dlouhou trubičku. Jak už bylo řečeno, Hořice proslavil i motocyklový sport, 50 let, od roku 1961 se tady jezdí na jednom z posledních přírodních okruhů závod „300 zatáček“. Od roku 1968 spojený se jménem Gustava Havla se pořádá jako závod mezinárodní. Dnes jsou Hořice se svými devíti tisíci obyvatel moderním městem s bohatou historií, širokým kulturním odkazem a průmyslovým potenciálem, a navíc jsou zasazeny do kouzelné přírodní scenérie Podkrkonoší. A to z nich dělá atraktivní turistický cíl.

 

Redaktor: Jaromír Klokočník, kamera a střih: Luděk Vondrouš

Doporučujeme