Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (953 hl.)
 
1x za týden (450 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (473 hl.)
 
1x za měsíc (478 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (518 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2872
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

HORNÍ POČERNICE – Advent na Chvalském zámku

Praha
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
15. 12. 2008
Třetí adventní neděli pořádal Chvalský zámek v Horních Počernicích vánoční trhy a výstavu betlémů. Součástí programu byla i výstava Ladových vánočních variací a koncert skupiny Ludus musicus. 

Na vánočních trzích si návštěvníci mohli zakoupit vše, co je zapotřebí k řádné vánoční atmosféře, od perníčků, sušených květin, svíček a jmelí až po keramické výrobky dětí ze Střediska křesťanské pomoci Horní Počernice. Na výstavě betlémů můžeme spatřit 65 betlémů převážně z České republiky, ale i z Keni, Mexika, Kanady, Velké Británie, Německa, Švédska a dalších zemí. Výstava je převážně ze soukromé sbírky 500 betlémů, kterou nashromáždili pan Milan Baše a jeho maminka Maria Bašeová. Ostatní jsou zapůjčené od členů spolku Staropražských betlémářů a Národopisného oddělení Národního muzea. Na výstavě mohou návštěvníci spatřit betlémy z neotesaných, pouze domalovaných kamenů z okolí Macochy, betlém v lahvi, betlém z pálené hlíny, pletené betlémy, junácký betlém z roku 1948, betlém v hodinové skříni z počátku 19. století nebo betlém inspirovaný modlitbou Otčenáš. V prvním patře patří až do 11. ledna dvě místnosti Ladovým vánočním variacím. Jedná se o málo známé kresby Josefa Lady s vánoční tématikou, které vycházely v Českém, později Svobodném slovu. Výstava Josefa Lady je ze sbírek oddělení časopisů Knihovny Národního muzea. O třetí hodině odpolední zazněly na nádvoří Chvalského zámku první tóny vokálně instrumentálního souboru Ludus musicus, který tak příjemně doplnil čtveřici adventních akcí na zámku v Horních Počernicích. Výstava betlémů i Ladových vánočních variací potrvá na Chvalském zámku do 11. ledna. 

Redaktor: Tereza Bičišťová, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme