Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (953 hl.)
 
1x za týden (450 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (473 hl.)
 
1x za měsíc (478 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (518 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2872
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

HORNÍ POČERNICE – Kouzlení barvami a skřítci ve sklepení Chvalského zámku

Praha
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
20. 02. 2009
„Kouzlení barvami“ je název výstavy, jejíž vernisáž proběhla na Chvalském zámku v podvečer 17. února. Slavnostní akt zahájila úvodním slovem kastelánka zámku Jaroslava Schmidtová. Poté promluvil vystavovatel a zakladatel Evropského výtvarného centra Sněženka Jiří Hladík. Na vernisáži nechyběl ani starosta Horních Počernic Ivan Liška. O kulturní program se postaral skladatel a zpěvák Richard Pachman.

Handicapované děti vytvořily několik velkých obrazů. Ty byly přefoceny a následně byl proveden výběr výřezů, které byly speciální technikou natisknuty na plátna. Jiří Hladík doplnil výstavu svými fotografiemi, na kterých citlivě zachytil děti při tvoření těchto jedinečných obrazů. Od půl osmé večer se ve druhém patře zámku konal koncert „Písně pozdní anglické renesance“, ve které zazněl zpěv Barbory Sojkové doprovázený Přemyslem Vackem a jeho renesanční loutnou. Mimo jiných zazněly i písně Johna Danyela, Johna Dowlanda, Thomase Forda nebo Williama Corkina. Pro rodiny s dětmi připravil Chvalský zámek ve spolupráci s Vítězslavou Klimtovou expozici lesních, vodních, lučních a domácích skřítků. O tom, jak náročná instalace výstavy, které je umístěna v zámeckém sklepení, probíhala, nám povídala kastelánka Jaroslava Schmidtová. K vidění je asi šedesátka skřítků i s popisem jejich výskytu a základních charakteristik. Skřítci Vítězslavy Klimtové budou k vidění na Chvalském zámku do prvního března, Kouzlení barvami pak až do dvanáctého dubna.

Redaktor: Tereza Bičišťová a Jana Skrbková, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme