Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (984 hl.)
 
1x za týden (499 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (500 hl.)
 
1x za měsíc (507 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (792 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3282
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

KOSICE – Slavnostní žehnání novému zvonu

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: CIDLINA svazek obcí - http://www.mikroregioncidlina.cz
25. 10. 2010
V sobotu 23. října se v obci Kosice odehrála dlouho očekávaná akce, při níž se požehnání dočkal nový zvon. Vše se odehrálo na místním hřbitově, kde se sešlo mnoho kosických obyvatel. V úvodu slavnostního dne promluvil starosta Kosic Milan Ornst, který návštěvníkům připomněl historii hřbitova a přívital dceru architekta Josefa Izáka, který zvon v roce 1940 navrhl, ale kaple se ho dočkala až po 70 letech. Nový zvon nese jméno právě pana architekta.

V průběhu celého dne hrála lidem dechová kapela Podkověnka pod vedením Jaroslava Hartmana a k dobré náladě přispívalo také krásné slunečné počasí. Žehnání novému zvonu provedl duchovní správce farnosti v Chlumci nad Cidlinou, děkan Pavel Seidl. Zvon zhotovila firma Dytrychová – Vránová z Brodku u Přerova a srdce zvonu vyrobila firma Boroko Vlastislav Bouchal. Celkové náklady na výrobu zvonu, který váží včetně závěsného zařízení 70 kg, byly 95 000 Kč. Aby obyvatelé Kosic nepřišli témeř o nic, co se nového zvonu týká, přihlíželi i samotnému zvedání Izáka do svého místa. Této důležité práce se zhostil Sbor dobrovolných hasičů Kosice. Po usazení zvonu provedl děkan Pavel Seidl další požehnání a zároveň požehnal také přihlížejícím návštěvníkům. Následovalo první rozeznění Izáka zvoníkem panem Huškem. Po skončení ceremoniálu se mohli lidé podívat do kaple, která je nyní ozdobená novým zvonem. Ten do obce neodmyslitelně patří, je spjat s lidmi a nabádá je, upozorňuje, varuje... Se zvonem se lidé veselí i smutní, zvon zkrátka lidský život provází po celou dobu. Konečně se tak svého zvonu dočkala i obec Kosice.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Pavla Mendřická, střih: Jitka Sochorová

Doporučujeme