Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (1042 hl.)
 
1x za týden (522 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (525 hl.)
 
1x za měsíc (532 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (824 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3445
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LÁNY- Odhalení pamětní desky obětem první světové války

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Lázně Bělohrad - http://www.lazne-belohrad.cz
30. 10. 2013
V pondělí 28. října jsme si připomněli výročí 95 let vzniku samostatného československého státu. V rámci tohoto výročí jsme uctili památku devíti padlých legionářů z obce Lány, kterým na místní kapličce byla odhalena pamětní deska.

Pietní akt začal krátce po třetí hodině slovem starosty Pavla Šubra. Ten nám řekl, co předcházelo tomu, než byla deska zhotovena. Jako další vystoupil pplk. Miloslav Báča z Krajského vojenského velitelství a poté pplk. Vilém Janouch z Československé obce legionářské. Oba tito pánové připomněli důležitost první světové války z hlediska formování států. Nechyběli zástupci Českého svazu bojovníků za svobodu a potomci legionářů. Vyčerpávající množství dobových informací jsme se dozvěděli od historika Jana Čečetky ze Státního okresního archivu v Jičíně. K vidění byly i dobové fotografie od lužanského rodáka Karla Podlipného, ukázka z publikace paní Janků o legionářích Jičínska, výtah z kroniky obce z let 1914 a 1915 nebo korespondence místních občanů. Vlastimil Hrnčíř, autor publikace o Lánech, nám řekl, co bylo impulsem pro tuto událost.

 

Redaktor: Kateřina Demlová, kamera a střih: Luděk Vondrouš

Doporučujeme