Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (946 hl.)
 
1x za týden (442 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (468 hl.)
 
1x za měsíc (472 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (510 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2838
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LOMNICE NAD POPELKOU – Krkonošák 2012

Liberecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
04. 07. 2012
I když všechno začínalo v divadle, závěr patřil scenérii kouzelné přírody Krkonoš a Podkrkonoší, a hlavně pořádné cyklistické dřině. Takový byl úvod bikemaratonu Krkonošák 2012 v Lomnici nad Popelkou v sobotu 30. června ráno. Prezence v městském divadle probíhala ještě za občasného poprchávání, ale postupně se obloha „vyleštila“ a závodníky čekala pěkná výheň.

Nicméně ani to neodradilo bezmála šest set zájemců o tuto bikovou lahůdku, naservírovány byly tratě 86, 51 a 28 kilometrů. Krkonošák jako nástupce krkonošského maratónu z let minulých lákal. Jako první se na trať vydali ti nejodvážnější, připravena pro ně byla dávka 86ti kilometrů. Na startu kolem 120ti borců. Zajímavostí letošního Krkonošáku v Lomnici nad Popelkou byla takzvaná zaváděcí kola, okruh městem, jak jinak, hlavně pro domorodce a diváky. Nejpočetnější na startu pak byla kategorie přihlášená na padesátku, tady organizátoři napočítali téměř dvě stovky závodníků a závodnic. Ovšem také lomnické náměstí žilo mezi starty a dojezdy naplno. Aktéři - pochopitelně především děti, DJ Roura jim zahrál a organizátoři ze sportovního klubu beManiax připravili řadu atrakcí. V té bikové pohodě, alespoň na náměstí, byla v Lomnici určitě na místě otázka, komu je Krkonošák ušitý na míru a hlavně jakou bude mít budoucnost. Připravit podnik jako byl Krkonošák 2012 není procházka růžovým sadem. Organizátoři podobných akcí to znají velice dobře, měsíce příprav a chystání, a stranou nemohl zůstat ani MěÚ v Lomnici nad Popelkou. A jen pro úplnost výsledky Krkonošáku 2012 v Lomnici nad Popelkou. Na trati 86 km byl nejlepší Filip Adel s časem lehce nad 3 a půl hodiny, druhý dojel se ztrátou devíti minut Tomáš Vagenknecht a třetí byl Martin Mušek. Mezi ženami zvítězila Lucie Blažková ze Dvora Králové nad Labem. Trati 51 kilometrů vévodil Michal Kaněra, druhý dojel Lukáš Klingora. Osmadvacítku ovládl František Vagenknecht před domácím Jakubem Kosinou a Lucií Vláškovou. Pravou nefalšovanou radost měli ze svého vítězství i ti nejmenší špunti. Takže Krkonošák 2012 je historií, ať žije Krkonošák 2013!

 

Redaktor: Jaromír Klokočník, kamera: Pavla Mendřická, střih: Luděk Vondrouš

Doporučujeme