Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (1087 hl.)
 
1x za týden (545 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (563 hl.)
 
1x za měsíc (569 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (867 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3631
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PECKA - Poděkování za úrodu

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Městys Pecka - http://www.obec-pecka.cz
15. 10. 2012
Do podzimní zlaté se začala oblékat příroda v okolí hradu Pecka. Právě jeho ochozy teď nabízejí kouzelný výhled na tuto část Podkrkonoší, která v nejbližších týdnech pobere pestré barvy palety podzimu. A právě to je podle historických tradic a zvyků čas, kdy je potřeba poděkovat za letošní úrodu. Proto se v sobotu 13. října sešli na nádvoří hradu Pecka domácí i přespolní, aby se zúčastnili požehnání letošní úrody.

A všude byly k vidění její symboly. Domácí poděkování za úrodu na hradě Pecka obohatil svým vystoupením bělohradský Hořeňák. A protože tradice je tradice, došlo i na symbolické pálení dožínkového věnce. A potom se rozběhl na nádvoří hradu Pecka malý trh. Mnozí přinesli své domácí plody či výrobky, k ochutnání byly i produkty takříkajíc ze dvora. Zpřístupněn byl rovněž klenbový sál - otevřený veřejnosti letos na jaře. Místo pro společenské a kulturní akce, ale i neformální setkání – takové, které tady probíhalo druhou říjnovou sobotu. Ale to nebylo všechno. Soutěž O nejhezčí podzimní vazbu má netradiční návštěvnické „kuličkové“ hodnocení. Konečné množství kuliček u každého exponátu nakonec rozhodne o vítězi této aranžérské soutěže. Dekorace z podzimních květů, listů či plodů jsou na hradě Pecka vystaveny až do konce října letošního roku.

 

Redaktor: Jaromír Klokočník, kamera: Jaromír Klokočník, střih: Luděk Vondrouš 

Doporučujeme