Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (984 hl.)
 
1x za týden (498 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (499 hl.)
 
1x za měsíc (506 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (792 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3279
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY – Chodecká elita se opět představila na lázeňské kolonádě

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
14. 04. 2016
Poděbrady nejsou známy jenom tím, že jsou lázeňským městem. Známy jsou také pořádáním nejstaršího chodeckého závodu v Evropě. Chodecký závod na 50 km se šel z Prahy do Poděbrad poprvé v roce 1894. V sobotu 9. dubna 2016 se v lázeňském městě konal už 84. ročník tohoto slavného závodu.

Proto asi nikoho nepřekvapí, že zahájení se ujal sám král Jiří z Poděbrad. Pozdravit všechny přítomné přišel i starosta Poděbrad Ladislav Langr. Slavnostní atmosféru umocnily svým vystoupením poděbradské mažoretky. Z Českého atletického svazu promluvil František Fojt, který závod oficiálně zahájil. Juniorky se vydaly na trať ve 13 hodin. Okruh kolem lázeňského parku dlouhý 1 km absolvovaly 10 krát. Dvacet minut po nich startovali junioři, také na 10 km. Před samotným zahájením proběhlo ještě vyhlášení závodů v rámci projektu Atletika pro děti. Zde se soutěžilo také o Pohár starosty města Poděbrady. Ten získala škola, která měla ve všech soutěžích dohromady nejvíce účastníků. Se 189 dětmi i dospělými převzala pohár z rukou starosty Ladislava Langra ZŠ T. G. Masaryka. Před startem hlavních kategorií se na trať vydali legendy tohoto sportu. Symbolický 1 km, který zdolaly v čase pod 5 minut, ukázal, že bojovné srdce mají stále všichni. Mezistátního utkání, které bylo zároveň i mistrovstvím České a Slovenské republiky, se zúčastnilo téměř tři sta závodníků. Mistrem České republiky se stal Lukáš Gdula a mistryní Tereza Korvasová. Kompletní výsledky najdete na www.podebrady-walking.cz .

 

Kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Nikola Birklenová

Doporučujeme