Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (953 hl.)
 
1x za týden (450 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (473 hl.)
 
1x za měsíc (478 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (518 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2872
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PRAHA – 5. Mezinárodní energetické regulační fórum

Praha
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
27. 04. 2009
Dne 26. března se v prostorách pražského Grand Hotelu Bohemia uskutečnilo 
5. Mezinárodní energetické regulační fórum organizované mezinárodní poradenskou společností Arthur D. Little.
Konference se zúčastnilo více než 120 odborníků na energetiku. Klíčovými tématy diskuse byla úloha regulátorů při pokračující liberalizaci evropské energetiky, zvýšení bezpečnosti a spolehlivosti dodávek a očekávaný dopad světové hospodářské krize na cenu a spotřebu energií. Z analýzy poradenské společnosti Arthur D. Little vyplývá, že v důsledku poklesu HDP může letos spotřeba elektřiny v České republice klesnout až o 8%. Dean Brabec, Managing Director Arthur D. Little pro Českou a Slovenskou republiku, dále uvedl, že současný pokles cen energií o více jak 40% je jen dočasným jevem a že po skončení světové hospodářské krize můžeme očekávat prudký nárůst, protože většina firem pozastavila své investice do výrobních zdrojů. Předseda Energetického regulačního úřadu Josef Fiřt prezentoval roli úřadu v kontextu pokračující liberalizace energetiky, ředitel sekce strategie společnosti ČEPS Pavel Šolc se ve svém příspěvku zaměřil na stabilitu přenosové sítě při nárůstu výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů a předseda představenstva RWE Transgas Martin Herrmann promluvil o zvýšení spolehlivosti dodávek plynu pro Evropu. Libor Lukášek ze společnosti Mero komentoval současnou situaci v oblasti mezinárodní přepravy ropy a David Kučera z Burzy cenných papírů Praha analyzoval likviditu na energetických trzích. Téměř 20 top manažerů z oblasti energetiky a plynárenství z České republiky i zahraničí potom diskutovalo klíčová témata dalšího vývoje energetického trhu. Diskuse pokračovala i ve večerních hodinách při prohlídce vodní elektrárny Štvanice, kde byl pro účastníky připraven raut v podobě ochutnávky specialit z uruguayského hovězího a argentinského vína. Hosté z České republiky i s mezinárodní účastí po celý den diskutovali klíčová témata dalšího vývoje energetického trhu se zajímavými závěry.


Doporučujeme