Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PRAHA – 5. Mezinárodní energetické regulační fórum

Praha
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
27. 04. 2009
Dne 26. března se v prostorách pražského Grand Hotelu Bohemia uskutečnilo 
5. Mezinárodní energetické regulační fórum organizované mezinárodní poradenskou společností Arthur D. Little.
Konference se zúčastnilo více než 120 odborníků na energetiku. Klíčovými tématy diskuse byla úloha regulátorů při pokračující liberalizaci evropské energetiky, zvýšení bezpečnosti a spolehlivosti dodávek a očekávaný dopad světové hospodářské krize na cenu a spotřebu energií. Z analýzy poradenské společnosti Arthur D. Little vyplývá, že v důsledku poklesu HDP může letos spotřeba elektřiny v České republice klesnout až o 8%. Dean Brabec, Managing Director Arthur D. Little pro Českou a Slovenskou republiku, dále uvedl, že současný pokles cen energií o více jak 40% je jen dočasným jevem a že po skončení světové hospodářské krize můžeme očekávat prudký nárůst, protože většina firem pozastavila své investice do výrobních zdrojů. Předseda Energetického regulačního úřadu Josef Fiřt prezentoval roli úřadu v kontextu pokračující liberalizace energetiky, ředitel sekce strategie společnosti ČEPS Pavel Šolc se ve svém příspěvku zaměřil na stabilitu přenosové sítě při nárůstu výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů a předseda představenstva RWE Transgas Martin Herrmann promluvil o zvýšení spolehlivosti dodávek plynu pro Evropu. Libor Lukášek ze společnosti Mero komentoval současnou situaci v oblasti mezinárodní přepravy ropy a David Kučera z Burzy cenných papírů Praha analyzoval likviditu na energetických trzích. Téměř 20 top manažerů z oblasti energetiky a plynárenství z České republiky i zahraničí potom diskutovalo klíčová témata dalšího vývoje energetického trhu. Diskuse pokračovala i ve večerních hodinách při prohlídce vodní elektrárny Štvanice, kde byl pro účastníky připraven raut v podobě ochutnávky specialit z uruguayského hovězího a argentinského vína. Hosté z České republiky i s mezinárodní účastí po celý den diskutovali klíčová témata dalšího vývoje energetického trhu se zajímavými závěry.


Doporučujeme