Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (1077 hl.)
 
1x za týden (537 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (551 hl.)
 
1x za měsíc (558 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (861 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3584
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SLOVENSKO - Expedice Poondavie

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: MAS Království - Jestřebí hory - http://www.kjh.cz
01. 07. 2008
Ve dnech 10. až 13. dubna 2008 se patnáctičlenná skupina zástupců různých organizací spojených s Místní akční skupinou Království – Jestřebí hory vydala na Východní Slovensko. Cesta nazvaná Expedice Poondavie směřovala do oblasti stejnojmenného partnerského mikroregionu.

V obci Sečovce v penzionu Sv. Nicolaus přivítali hosty představitelé místních obcí a mikroregionu. V zajímavě přestavěném zemědělském podniku na bowling v Dargově zahájila večer písní za doprovodu kytary Jana Soukupová a poté proběhl přátelský turnaj 4 družstev, kdy kapitány byli slovenští starostové. Družstvo Berušek zaujalo jak osobitým stylem, tak i úžasným bojovým pokřikem. Z vítězství se však nakonec radovalo družstvo Moravan. V pátek byla na programu návštěva Tušické Nové Vsi, kde ředitelka základní školy prezentovala úspěšné ekologické projekty a projevila velký zájem o výměnu informací a spolupráci s českými školami. Následovalo posezení se starostou a kronikářem obce v kulturním domě. V Rakovci nad Ondavou doprovodil hosty starosta Peter Olejnik do místní základní a mateřské školy, kde děti předvedly své pěkné vystoupení. Zajímavá byla i návštěva firmy Lifeline, která se zabývá módním návrhářstvím a výrobou oděvů. Poslední zastávkou v Rakovci bylo centrum pro mentálně postižené. I v Trhovištích, kde je starostou Róbert Koba, si děti z mateřské školy připravily hezké vystoupení. V místní základní škole prezentoval Radek Pulkrábek žákům i jejich pedagogům úpickou rekordní víčkovou pyramidu. V Markovcích přivítala českou delegaci starostka Valéria Eľková pěveckým vystoupením rómské skupiny Vienále. Následovala prohlídka obecního úřadu, návštěva školky a základní školy, kde probíhá projekt Otvorená škola a výuka ve dvou směnách. V Bánovcích nad Ondavou přivítala návštěvu starostka Ludmila Ďurčáková v Muzeu Pavla Horova, kde poté vystoupila skupina Ondavčanka se zpěvem zemplínských písní za doprovodu harmoniky. V Tušicích starosta Ján Záhorský a předseda mikroregionu zorganizoval večeři a setkání se starosty dalších obcí a také vystoupení hudební skupiny Oceľare z Falkušoviec. Celý večer se tancovalo, zpívalo i živě diskutovalo. Sobota patřila návštěvě letoviska na Zemplínské Šíravě a sportu. Mezinárodní přátelský zápas v kopané mezi Slovenskou a Českou republikou skončil nerozhodně 4 : 4. Na řadu přišly i soutěže v dovednostech s míčem a petanque. Sobotní večer patřil country bálu v Bánovcích nad Ondavou. Zajímavostí jistě bylo, že repertoár tvořila z asi 90 % česká country hudba. Na bále panovala skvělá atmosféra a místní malí i dospělí obyvatelé si připravili skvělá taneční vystoupení. Na všech navštívených místech se výprava z Čech dočkala velice vřelého přijetí, atmosféra byla po celou dobu pobytu v Poondaví opravdu přátelská a vstřícná.

redaktor: Jan Balcar, Iljana Beránková, kamera a střih: Luděk Vondrouš
Doporučujeme