Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (1036 hl.)
 
1x za týden (519 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (519 hl.)
 
1x za měsíc (527 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (819 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3420
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SOBOTKA – Naučná stezka

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Sobotka - http://www.sobotka.cz
02. 11. 2018
Děti ze základní školy v Sobotce zahájily slavnostní představení nové naučné stezky, které proběhlo ve čtvrtek 25. října v 16 hodin. Na její realizaci, která trvala 3 roky, se podílela řada lidí v čele s ředitelkou základní školy Janou Knapovou.

Naučná stezka má 7 zastavení a můžete se dozvědět třeba to, že v Novákově domě čp. 161 strojník a vynálezce Václav Novák založil klempířskou dílnu se specializací na pivovarnická zařízení, nebo že budovu Městského špitálu nechala v roce 1599 postavit Anna z Hradce. Zasazení lípy v parku za Městským úřadem proběhlo v 17 hodin. Veřejnost, která přišla opravdu v hojném počtu, nejprve přivítal starosta Sobotky Lubor Jenček. Na téma proč právě lípa je náš národní strom promluvil místostarosta Jan Janatka a Karol Bílek připomenul tradici sázení lip na Sobotecku. Lípa byla zakoupená z prostředků získaných při Třešňovém jarmarku. Barbora Špicarová Stašková poděkovala lidem za přispění například nákupem zboží v bazárku, který je nedílnou součásti Třešňového jarmarku. Ke kořenům byla vložená nádoba se vzkazem budoucím generacím. Kromě vzkazu od lidí byl vložen Jičínský deník, obrázky od dětí a mince.

 

Kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četl: Oldřich Havlíček

Doporučujeme