Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (1077 hl.)
 
1x za týden (537 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (551 hl.)
 
1x za měsíc (558 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (861 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3584
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SOBOTKA – Deset let od pádu Semtinské lípy

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Sobotka - http://www.sobotka.cz
25. 05. 2010
Snad neexistuje obyvatel Sobotky, který by neznal Semtinskou lípu alespoň z vyprávění. V sobotu 22. května se v sále Spořitelny v Sobotce konal vzpomínkový podvečer uspořádaný k desátému výročí pádu Semtinské lípy. Akci pořádalo Městské kulturní středisko Sobotka a Obec baráčníků v Sobotce.

Reřisér akce Josef Jindra naplánoval program tak, že vše na sebe plynule navazovalo. Během odpoledne vystoupil sbor Stojmír a Bendl a recitátoři Eva Kordová, Petr Pešek a Božena Švarcová. Zazněly básně například Fráni Šrámka, Josefa Jindry či Jaroslava Seiferta. Na housle a klarinet hrála Anička Matoušková, na klavír ji doprovodila Petra Matoušková. V programu také několikrát vystoupil režisér Bedřich Ludvík se svými písniškami, známými z televizních cyklů dokumentárních pořadů například o stromech nebo rozhlednách. Semtinská lípa se stala symbolem Českého ráje, vysazena byla přibližně v roce 1752. Jako námět posloužila malířům, básníkům i fotografům. Její nádherný mohutný vzhled ale upoutal každého, kdo měl tu možnost spatřit ji na vlastní oči. 27. května 2000 již Semtinská lípa, oslabená předchozími nehodami, nedokázala čelit prudké vichřici s krupobitím a tak se tento den stal dnem jejího pádu. Právě díky básníkům, malířům a fotografům je její památka stále živá. Po skončení pořadu se konala beseda s Karolem Bílkem, který zde představil svou novou knihu o archiváři Františku Dvorském. V knize je popsán celý život pana Dvorského. Vydalo ji Městské kulturní středisko Sobotka a jeho vedoucí Jan Janatka měl z knížky skutečnou radost, hlavně proto, že se týká sobotecké historie.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera a střih: Luděk Vondroouš


Doporučujeme