Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (1077 hl.)
 
1x za týden (537 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (551 hl.)
 
1x za měsíc (558 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (861 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3584
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SOBOTKA – Město opět ožilo jarmarečním veselím

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Sobotka - http://www.sobotka.cz
23. 08. 2010
Již od roku 1988 probíhá v Sobotce jarmark, který se za těch 22 let zapsal hluboko do povědomí široké veřejnosti. S končícími prázdninami se tak každoročně přijíždí lidé do Sobotky pobavit a odprostit od starostí všedních dní. Nejinak tomu bylo i letos. 22.ročník jarmarku proběhl v sobotu 21. srpna. Program byl rozmanitý a naplánován byl tak, aby oslovil co nejvíce lidí.

Náměstí se již od rána plnilo návštěvníky a aby se lidé nevěnovali jen vystavenému zboží ve stáncích, střídaly se na pódiu různé kapely. Ovšem lákadel bylo hodně, na náměstí se v sobotu nacházelo 180 stánků. Naštěstí převažovaly stánky s tradičním jarmarečním zbožím a s tradičním občerstvením. Největší zájem návštěvníků v poledním programu byl o zpěvačku Heidi Janků. Lidé potleskem oceňovali nejen její zpěv, ale také upřímný a vtipný komentář mezi jednotlivými písničkami. Heidi Janků nepřijela do Sobotky s prázdnou, připravená soutěž pro děti byla o spoustu zajímavých dárků. Nedílnou součástí jarmarku je také Festival řemesel, který se každoročně koná v Městském parku. Jde o řemeslný trh s ukázkou výroby různých předmětů. Rozmanitá nabídka ať už dřevěného, keramického nebo proutěného zboží přilákala spoustu lidí i do parku a i zde mohli zhlédnout některé z připravených vystoupení různých skupin. Ruční výroba jakéhokoli výrobku je někdy dost složitá a časově náročná. Někteří to mají vyloženě jako koníček, jiný se tomu věnuje téměř od rána do večera. Nejinak tomu je i u rodiny Zámečníkovy, která vyrábí z materiálu dentrok, jenž je podobný keramice, krásné doplňky do domácnosti již 17 let. Z nezvyklého materiálu zase vyrábí šperky Kateřina Rychtrová. V jejím stánku se samozřejmě objevovaly tradiční šperky z korálků, avšak materiál podobný moduritu vzbuzoval největší pozornost. Aby se návštěvníci nemuseli pokaždé jen koukat, byly připraveny i dílny, v kterých si mohli namalovat obrázek či si vyrobit ozdobu do bytu. Během soboty se dostavilo 6800 platících lidí, avšak progam byl přes celý víkend a odhad organizátorů tak hovoří až o 10 000 návštěvníků. Sobotecký jarmark a Festival řemesel pořádá Občanské sdružení Jarmark, které je ve složení Jiří Suchánek, Dana Vejnárková a Jan Janatka. Příprava takové velké kulturní akce není snadnou záležitostí a pořadatelům proto patří velký dík za dokonalou organizaci.

 

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Luděk Vondrouš, střih: Jitka Sochorová

Doporučujeme