Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (1042 hl.)
 
1x za týden (522 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (525 hl.)
 
1x za měsíc (532 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (824 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3445
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

TEXTEM - Chtěli jsme pomoci a nezůstali jsme sami. Děkujeme!

Aktuality
Autor příspěvku: Textové zprávy
24. 05. 2011

Česká Skalice - Solidarita s japonským lidem postiženým v březnu ničivým zemětřesením a vlnami tsunami přivedla občanské sdružení Centrum rozvoje Česká Skalice (CRČS) k nápadu uspořádat benefiční akci, jejíž výtěžek by byl věnován na pomoc potřebným. Cesta od ušlechtilé myšlenky k činu tak byla završena v neděli 22. května, kdy z terasy Vily Čerych po druhé hodině odpolední přivítala Květa Ležovičová z pořádajícího CRČS všechny přítomné a poděkovala všem hostům, organizátorům i sponzorům, kterým není lhostejný osud lidí zasažených obrovskou katastrofou, které nešlo předejít.Potom už se zahradou rozezněly skladby českoskalické kapely Jo!SKA pod vedením Michala Lánského. img_1370_120Místní hudební skupina ale nebyla jediná, kdo se bez nároku na honorář postaral o pestrý program „Benefice pro Japonsko“ a přátelskou a uvolněnou atmosféru, která po celé odpoledne v zahradě Vily Čerych panovala. img_1393_120Pěvecký sbor z České Skalice zaujal nejen svým zpěvem, ale i krásnými kostýmy. Své taneční umění předvedla při ohnivém flamengu Helena Plecháčková za doprovodu kytaristy Petra Vančaty. S orientálními choreografiemi lektorky Martiny Pastuchové se pak představily taneční skupiny ELAHE a BADAR. Pro ty nejmenší návštěvníky byly v zahradě po celou dobu k dispozici hračky z Mateřského centra Bublinka a dílna „Japonsko výtvarně“ pod vedením SVČ Bájo. Zástupci MAS Mezi Úpou a Metují nabízeli malování barvami na obličej a připraveny byly také sportovní a eko-hry CRČS. Nejen maminky mohly v „dámském pokoji“ Vily Čerych využít poradenství v péči o pleť a vyzkoušet si nové trendy líčení pro letošní léto. Své znalosti o Japonsku si děti prověřily v připraveném kvízu, dospělí se mohli zapojit do vědomostní soutěže „Lesníkův kvíz“. Tři vylosovaní soutěžící získali vstupenky na představení Legendy magické Prahy. img_1379_120Pro všechny pak byla připravena zajímavá výstava „Zeleň pro život“ v rámci projektu „Zážitková zahrada Vily Čerych – působivý prostor pro aktivity EVVO“. Výtvarné a rukodělné dílny s využitím všeho možného materiálu probíhaly pod vedením „Ateliéru ženy“.

Záštitu nad akcí převzal a osobně byl přítomen i architekt Pavel Hejzlar, praprasynovec náchodského rodáka a světově proslulého architekta Jana Letzela, který žil a významně působil právě v Japonsku. Celým programem provázel Michal Kudrnáč z CRČS, který promluvil o japonské katastrofě a jejích následcích a souvislostech. Kromě tragédie vyzdvihl i obrovskou disciplinovanost, pokoru a solidaritu Japonců, ale i pomoc od lidí z  České republiky. Projevenou empatii a snahu pomoci ocenil i Miroslav Koukal, který na závěr benefice všem organizátorům i přítomným poděkoval jménem své manželky, Japonky žijící v České Skalici. „I když komín ve Fukušimě se za peníze z dnešní akce nepostaví, velmi si vážím solidarity a empatie, kterou jste dnes vyjádřili.“

Výtěžek z akce byl získán ze vstupného a také prodejem sponzorsky darovaného občerstvení od firem: Pekárna a cukrárna s.r.o. PEKO Česká Skalice, Pivovar Primátor a.s. Náchod, ZD Dolany, Řeznictví a uzenářství Jan Středa Česká Skalice, Řeznictví a uzenářství Petr Janko Česká Skalice, MC Bublinka. Částka 4 040 Kč už putuje na sbírkový účet Velvyslanectví Japonska v ČR a následně bude prostřednictvím Japonského červeného kříže použita na obnovu postižených oblastí. Děkujeme, že jste podpořili naši myšlenku a pomohli potřebným.

Zdroj: Centrum rozvoje Česká Skalice

Doporučujeme