Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (1042 hl.)
 
1x za týden (522 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (525 hl.)
 
1x za měsíc (532 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (824 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3445
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

TEXTEM - Den otců oslavili v zahradě

Aktuality
Autor příspěvku: Textové zprávy
20. 06. 2011
Česká Skalice – Zahrada Vily Čerych se během nedělního odpoledne 19. června stala místem her, zábavy i poučení. 

V rámci oslav Dne otců tady Mateřské centrum Bublinka připravilo hry a aktivity pro nejmenší a v nabídce občerstvení nezapomnělo ani na jejich tatínky. Centrum rozvoje Česká Skalice se připojilo se svojí nabídkou ekologicky zaměřených aktivit, probíhajících zde v tomto roce v rámci projektu ,,Zážitková zahrada Vily Čerych – působivý prostor pro aktivity EVVO“,  který byl podřen Ministerstvem životního prostředí.

Eko-hry zaujaly nejen předškoláky a malé školáky, ale často i jejich dospělácký doprovod.  Všichni  se  mohli podívat, jak pod zvětšovacím sklem vypadají dřevní  houby a trouch, detail květu, žilnatina listů či kůra stromů. Zvídaví návštěvníci mohli prozkoumat zahradu detailněji, projít si naučnou stezku Cesta stromů a seznámit se s jednotlivými dřevinami.  Zahradu Vily Čerych obývá také řada zvířat - děti pro některé z nich hledaly v trávě na obrázcích vhodnou potravu či je dalekohledem přímo pozorovaly. Zájemci si mohli prohlédnout výstavu s názvem ,,Zeleň pro život“ nebo si v Keltském kalendáři najít podle data narození.  „svůj“ strom.

„Děti nejvíce bavilo vytváření netopýra, při kterém se zároveň zužitkovaly odpadové materiály. Dozvěděly se také, že existují i budky pro netopýry, které si mohly přímo v zahradě prohlédnout. Pomocí smyslového vnímání určovaly různé přírodniny a přiřazovaly větvičky stromů k jednotlivým plodům“ přibližuje průběh akce Helena Hamanová z Centra rozvoje Česká Skalice.

Počasí vcelku přálo, a tak mohli (nejenom) tatínkové a jejich ratolesti strávit aktivní a zábavné odpoledne v příjemném prostředí krásné a zajímavé zahrady. 

Doporučujeme