Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (946 hl.)
 
1x za týden (442 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (468 hl.)
 
1x za měsíc (472 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (510 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2838
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

ŽELEZNÝ BROD – Noc kostelů a netradiční divadlo

Liberecký kraj
Autor příspěvku: Město Železný Brod - http://www.zeleznybrod.cz
28. 05. 2013
Tak jako v celé řadě dalších měst, i v Železném Brodě proběhla v pátek 24. května Noc kostelů. Letos se konala podruhé a své brány otevřela církev evangelická, katolická i pravoslavná.

Ivy Chaloupkové, vedoucí Informačního a kulturního střediska v Železném Brodě, jsme se zeptali, jak Noc kostelů probíhá. Katolický kostel sv. Jakuba Většího ve svém interiéru skrýval výstavu liturgických předmětů a kreseb dětí ze ZŠ Pěnčín k výročí 1150 let příchodu Cyrila a Metoděje. Největší zájem byl o prohlídku běžně nepřístupné zvonice. V areálu kostelu sv. Jakuba Většího byla otevřená i pravoslavná kaple sv. Jana Křtitele a sv. Ivana českého. V Jednotě bratrské probíhala Noc kostelů ve znamení 400 let od vydání Bible kralické. Kdo chtěl, mohl se  podívat i ke zvonu z Herčivaldu, zvonu se zajímavou historií. V Železném Brodě působí jeden z devíti Ochranovských sborů. Zpestřením nabité železnobrodské noci bylo nekonvenční pohybové divadelní představení. Během představení snad jakoby zázrakem nepršelo. Za chladné a mokré noci dorazili i diváci, mnozí z okolních měst, kteří ocenili vedle atypického představení i kouzelné zákoutí farní zahrady. Noc kostelů navštívilo v Železném Brodě asi 150 lidí. Škoda jen, že většinu tvořili příslušníci zdejších duchovních komunit a potom diváci nočního představení.

Redaktor: Martina Romaňáková a David Vondrouš, kamera a střih: Luděk Vondrouš

Doporučujeme