Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

ŽELEZNÝ BROD – Výstava skleněných betlémů a koncert M. Schelingera

Liberecký kraj
Autor příspěvku: Město Železný Brod - http://www.zeleznybrod.cz
20. 12. 2010
Druhý ročník výstavy skleněných betlémů probíhá v těchto dnech v Městské galerii Vlastimila Rady v Železném Brodě. Na obdiv je tu připraveno 60 betlémů různých velikostí doplněných vánočními dekoracemi Laďky Recové. Nejstarší je skleněný betlém v dřevěném rámu, který je z roku 1952 a mezi rarity patří i betlém zapůjčený z kostela sv. Jakuba na Malém náměstí. 

Vedle betlémů, které již něco pamatují, jsou zde i betlémy, které ještě voní novotou. Provedení figurek je dokonalé, skláři si dali záležet i na malých detailech. Překrásná výstava trvá od 1. prosince a o její oblibě mluví jasně počty návtěvníků. Do 17. prosince výstavu betlémů vidělo 550 lidí. Kdo ještě nestihl navštívít galerii Vlastimila Rady, může tak učinit do 30. ledna 2011.

V pátek 17. prosince se odehrával zajímavý koncert také v Městském divadle. Vystupoval zde Milan Schelinger se svou kapelou, který přijel železnobrodským občanům zahrát známé písně svého bratra Jiřího. Zajímavé na koncetě bylo vystoupení zpěváka společně s dětským pěveckým sborem Řetízek. Sbor Řetízek se věnuje převážně církevní hudbě a o jejich kvalitě mluví i několik úspěchů na různých soutěžích. Vystoupení s panem Schelingerem je vlastně takovou raritou. Pro Řetízek bylo tak trochu jiné vystoupení určitě zážitkem, uvidíme čím dalším nás sbor překvapí.


Redaktor: Jitka Sochorová, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme